טל חנן

אודותי

בת 52+ וזה לא הפלוס היחידי. אמא של משה והילה. עד לפני שבע שנים התגוררתי שנים רבות בשכונת ג'סי כהן ובה גם נולדו וגדלו ילדיי. קודם לכן התגוררתי תקופות קצרות בהרצליה ובבת-ים. אני עוסקת בתחום הביטוח, אוהבת משחקי טריוויה, תשבצים, טלוויזיה, ריקודים וערבי שירה. אוהבת לצחוק הרבה ובכל מה שעושה טוב על הנשמה.
סימן ההיכר שלי הוא החיוך.

זיכרונות טובים מהשכונה

הגעתי לשכונת ג'סי כהן ב-1981, כשנה לאחר נישואיי, ובה נולדו וגדלו 2 ילדיי , משה והילה. היום, 6 שנים לאחר שעזבתי את השכונה ואולי בעזרת הסדנה לכתיבה יוצרת, אני לומדת יותר ויותר להעריך את מה שקיבלתי ממנה.

באותן שנים של שנות ה-80, התקיים פרויקט שיקום שכונות, וגם אני כמו כל התושבים נהניתי מהטבות שאפשרו לנו, כמו שיפוץ הבניין והשכונה והשקעה מרובה בתושבים עצמם ובילדים.

בשנותיו הראשונות של בני נהנינו מתוכנית הדרכה להורים שנקראה "טף" ובהמשך תוכנית "אתגר". במפגשים אלה הכרתי נשים נפלאות שהדריכו אותי ואת בני ונתרמתי מהן רבות.

באותה תקופה נפתח גם מתנ"ס "לזרוס" לאחר שיפוצים. עד היום אני זוכרת היטב את יום הפתיחה, את גבי המנהלת החדשה שביקשה מהתושבים להגיע לפעילויות והבטיחה כי הוא יהיה ביתנו השני. אכן במשך כמה שנים כך הרגשתי. השתתפתי בחוגים רבים עם הילדים ובחוגים למבוגרים ותמיד קיבלתי תחושה טובה וחמימה של בית.

ב-1995 בני משה הגיע למצוות ואני חיפשתי מקור פרנסה נוסף על מנת לחגוג לו

בר מצווה ולקנות לו מחשב כמתנה. באותה תקופה התקיים בארץ מפקד אוכלוסין כלל ארצי ואני ראיתי בכך דרך טובה להכנסה נוספת.

כל פוקד קיבל אזור מסוים, ואני קיבלתי חלק מהשכונה. המפקד החל כמה ימים לאחר רצח רבין, והאווירה היה קשה ועצובה. במשך כחודש וחצי פקדתי את ביתם של כמה מאות משפחות בשכונה, עברתי דירה דירה, תשאלתי ותחקרתי את הדיירים בהתאם לטפסים שהיו בידי. הכנסת האורחים והיחס החם והלבבי של רוב התושבים היה מדהים. רובם הציעו שתייה וכיבוד והיו פשוט מקסימים. אין זה דבר מובן מאליו בהתחשב בעובדה שאדם זר נכנס הביתה ושואל שאלות אישיות וחודרניות. אני תוהה אם  במקום אחר – היחס היה דומה.

כך הכרתי עוד חלק יפה של תושבי שכונת ג'סי כהן. סיימתי את הפרויקט עם רווח כפול גם בכיס וגם בנפש.

כיום, במבט לאחור וכתושבת אזור אחר בחולון שאולי נחשב לאיכותי יותר, אני מאמינה כי הייתי צריכה להגיע לג'סי כהן ולהיות חלק מתושבי השכונה, לעבור את כל החוויות שעברתי בה ואת השנים היפות של גידול ילדיי.

אין ספק שרבים הם הזיכרונות הטובים והחמים מהשכונה. ויש לי בהחלט געגועים לימים ההם.

ברכה ליום הולדתו של בני משה

מושיקו המתוק שלי!

זו לא ברכה שגרתית, אבל רציתי לכתוב לך כמה דברים כבר די הרבה זמן ולא יצא לי, אולי כרגע זה הזמן הנכון לכבוד יום ההולדת ולאחר שקיבלתי כמה חיזוקים על כתיבתי בפרויקט כתיבה יוצרת שאני משתתפת בו, החלטתי פשוט לשבת ולכתוב.

נראה לי כי לא הודיתי לך מספיק על כל האושר, הגאווה וההנאה שהבאת לחיי במשך כל השנים ועד היום.

בימים  האחרונים היו מספר מצבים, תוכניות ומחשבות שהחזירו אותי שנים אחורה מהלידה שלך, דרך הילדות והלאה.

היום בערב אנחנו הולכים להצגה "מעגל הגיר הקווקזי" בקאמרי, כמובן בבימוי והפקה שונים לגמרי מאלה הזכורים לך. אני מקווה שלא אתאכזב מאד לעומת ההפקה הנהדרת של לפני 24 שנה שעד ליום זה – למרות שראיתי מאז הרבה מאד הצגות – זו היתה מבחינתי ההצגה הכי מושקעת ומעניינת וכמובן ראיתי אותה בזכותך. השבוע שודרו בטלוויזיה קטעים מתוך ה"קומדי סטור" עם צביקה הדר והשיר על חם ויפת וכמובן שנזכרתי בתחפושת שלך, בחיקויים המוצלחים שלך ובהופעה שנתת עם הילה במועדון העיוורים. כמו כן היה כמובן 15 שנה לרצח רבין שהחזיר אותי למסיבת בר המצווה שלך שנקטעה באמצע.

כל כך הרבה תמונות וזיכרונות יפים במשך השנים, וכמובן השנים האחרונות שאתה נמצא בקצה השני של העולם, הגעגועים האינסופיים וההמתנה לפעם בשנה בערך שנתראה.

הביקורים הנפלאים שלנו אצלך שאין שום דרך להודות לך עליהם, כל המאמצים שעשית על מנת שנהנה כמה שיותר, שנראה כמה שיותר ושנחווה כמה שיותר, לא פספסת שום דבר, בזכותך ביקרתי במקומות שמעולם אפילו לא העזתי לחלום שאגיע אליהם, מקומות שמבחינתי היו קיימים רק בסרטים ובטלוויזיה.
הביקור האחרון שלך בארץ היה כייפי במיוחד מבחינתי. ימי החופשה שלקחתי וביליתי אתך היו מהנים במיוחד. לקבל ממך חיבוק וברכות ביום ההולדת שלי מקרוב ולא דרך טלפון מהקצה השני של העולה היה שווה במיוחד.

אז זהו נראה לי שלא אעמיס עליך יותר מידי, רק שתדע שאני אוהבת אותך הכי בעולם, מאד גאה בך על החיים שבנית לעצמך, על ההישגים שלך, למרות הקושי שלי במרחק בינינו.

ולכבוד יום ההולדת ה- 28 שלך אני מאחלת לך את הכי טוב שבעולם, קודם כל בריאות, בריאות ושוב בריאות – אין חשוב מזה ואין תחליף לזה.
כמובן הרבה אושר, שמחה, שלווה והנאה בזוגיות ובחיים בכלל,הצלחה גדולה בלימודים (אין לי שום ספק שתצליח).
ומבחינת תעסוקה מי ייתן ותמצא את דרכך בצורה המוצלחת ביותר, המתאימה ביותר, עבודה שתהיה מעניינת, טובה, מאתגרת ומכניסה…

אז שיהיה במזל.

אוהבת מאד ומתגעגעת, אמא