זהות וזיהוי | סטודיו.ארכיון.צילום

| מאת
תגים:

זהות וזיהוי הוא פרויקט של האמנית דפנה שלום. זהו פרויקט מתמשך שמטרתו לתעד ולשמר את ההיסטוריה הרחוקה והמתהווה של שכונת ג'סי כהן.

הפרויקט הושק בארועי מקס וג'סי מארחים שהתקיימו בשכונה בחוה"מ סוכות. במרכז המסחרי בשכונה הוקמה "תחנת צילום" אשר בה סטודיו לצילום, סורק המשמש לאיסוף ושימור צילומים משפחתיים והיסטוריים וחלל לתצוגה.

ביום שלישי ה-7.2 תיערך פתיחה מחודשת של הסטודיו, שיהיה פתוח בימי שני ושלישי בין השעות 16:00-20:00

הסטודיו יצא גם לאזורים שונים בשכונה וביקורי בית. הארכיון יבנה מצילומים שנאספו מבתי התושבים וצילומים חדשים. הניסיון הוא ליצור ארכיון אשר יעזור לשמר היסטוריה אישית ו/או קולקטיבית, תוך כדי מודעות למוגבלות של האפשרות ליצור ארכיון מסוג זה שיהיה מדויק ונאמן להיסטוריה ולהווה השכונתי. יצירת הארכיון ההיסטורי ובנית צילומים עכשוויים יתעמתו בו זמנית עם תהליכי המחיקה ההיסטוריים שהיוו חלק ממדיניות כור ההיתוך בישראל וגלי העלייה בתקופות השונות.

המטרה היא להמשיך באיסוף, צילום ותצוגת החומרים. לסטודיו יגיעו תושבי השכונה להצטלם בזה אחר זה עם כאשר הם יבחרו על איזה רקע ברצונם להצטלם.

הארכיון יבנה מצילומים שיביאו תושבי השכונה לסריקה, קטלוג ועיבוד תמונות שניזוקו עם הזמן. הוא ייאסף באופן שיטתי ויקוטלג על פי שמות משפחה, נושאים, מקומות, ותקופות.
מאחר ואופי האוכלוסיה בשכונה מורכב מקהילות מגוונות שהיגרו לישראל בתקופות שונות יאפשר הארכיון שימור של היסטוריות אשר נמחקות על פי רב והופכות עם תהליכי ההיטמעות השונים לשיירים ושברי זיכרונות אישיים. בעזרת הארכיון הציבורי ממצאים ויזואליים אלו יתווספו לזיכרון קולקטיבי ולמרחב הקהילתי החדש שנרקם.
חומרי הארכיון יהיו פתוחים לשימוש אנשים מהקהילה ולפרויקטים שונים שיבנו במשך התקופה ולמחקר.

 


תגובה אחת »

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.