מקס וג'סי מארחים | ג'סי מבשלת

האמנים אפי ואמיר שהו במשך שישה שבועות בשכונה על מנת ליצור את ג'סי מבשלת, פרויקט מיפוי של תבשילי שכונת ג'סי כהן. בימים אלו הפרויקט מועלה לרשת כאתר דוקו-ווב (פורמט אונליין דוקומנטרי לא לינארי) שמשלב וידיאו, סאונד, גרפיקה וטקסט המאפשר ניווט בין מטבחי השכונה על-פי מפתחות שונים. מאגר המתכונים מהווה מפתח לשיחות על נושאים אחרים כגון מי לימד אותם את המתכון, זיכרונות הקשורים בו, מי מבני הבית אוהב/לא אוהב את המאכל, הדינמיקה המשפחתית שסביבו, מתי מכינים אותו, לכבוד מה, מהיכן החומרים, קשיים בהשגתם, סיפורים שקשורים במאכל או בחומרי הגלם, בכלי הבישול או באירוע שבמסגרתו נאכל. פעולת הבישול היא בעצמה גרעין שממנו מסתעפים גבעולי-תוכן שונים, המטבחים מהווים דלת כניסה ותפאורה לסיפורים אישיים, משפחתיים, שכונתיים.

במסגרת האירועים בשכונה יוצגו הסרטים שצילמו אפי ואמיר בבתי התושבים משכונת ג'סי כהן. הסרטים יוצגו בשני ימי האירועים החל מהשעה 19:00

ביום שני ה-17.10 בשעה 17:00, תתקיים בבי"ס ויצמן הרצאה של סמדר קפלינסקי, אשר יזמה את הפרויקטים "העצמה אתנית", "פיתוח תיירות אתנית" ו"פסטיבלי אוכל אתני בקהילות יהודיות בתפוצות". ההרצאה תתמקד בנסיון להקים קבוצת מבשלות מג'סי כהן שילמדו למנף את המסורות האתניות שלהן לצורך הקמת עסק בקנה מידה קטן.

ביום שלישי ה-18.10 בשעה 19:30, יתקיים יריד אוכל בו התושבים שהשתתפו בפרויקט "ג'סי מבשלת" יציעו את התבשילים המיוחדים שלהם בשני ימי האירועים בשכונה.

 


הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.