מקס וג'סי מארחים | אירועי סוכות בג'סי כהן

במהלך חוה"מ סוכות יתקיימו יומיים של אירועים, פעולות אמנות וסדנאות, החל משעות אחה"צ ואל תוך הערב

האירועים יתקיימו בימים שני ושלישי, 17-18/10/2011 בין השעות 15:00-23:00 במוקדים שונים ברחבי השכונה: מרכז קהילתי לזרוס, בית ספר ויצמן, קן השומר הצעיר והמרכז המסחרי.

במסגרת האירועים יוצגו הפרויקטים השונים המתקיימים בשכונה ויתקיימו הרצאות, סדנאות, מיצגים, הופעות ועוד

הכניסה לכל האירועים חופשית!!!

פירוט האירועים:

במרכז המסחרי ברחוב התנאים וגן הסנהדרין:

סינגל קופי / דני מאיר ונועם רותם: כל  25 דקות מוקלטת, מודפסת ומופצת יצירה מוסיקלית חדשה. האמנים משתמשים בכל כלי הנגינה והמיקרופונים שבחלל העבודה, ומקליטים באמצעותם קטע .

ג'סיקום / דמיטרי קליינר וצילה חסין: לכבוד האירועים בסוכות תופעל מחדש הרשת במתכונת של משחק שכונתי בו יוכלו הנרשמים לשחק ולזכות בפרסים.

זהות וזיהוי / דפנה שלום: חלק מפרויקט זהות וזיהוי המשמר ומתעד את ההיסטוריה הרחוקה והמתהווה של שכונת ג'סי כהן. באירועי תפתח "תחנת צילום" במרכז המסחרי אשר בה סטודיו לצילום וסורק לצילומים משפחתיים והיסטוריים. תושבי השכונה מוזמנים לבוא להצטלם ולתרום צילומים מהאלבום המשפחתי לארכיון השכונה.

פסטיבל אור / האמן יאיר רשף יפעיל את עמדת הגרפיטי הדיגיטלי במרכז המסחרי של ג'סי כהן. המבקרים מוזמנים לצייר ולכתוב על קירות בית קולנוע רון הישן.

בבית הספר ויצמן:

גינה קהילתית / אילת זוהר:  הגינה תהיה פתוחה במהלך אירועי סוכות, יתקיים בה סקר תושבים לגבי תכנון הגינה הקהילתית החדשה בשכונה והקרנה של סרט המתעד את תהליך הקמתה.

ג'סי מבשלת: האמנים אפי ואמיר שהו במשך שישה שבועות בשכונה על מנת ליצור את "ג'סי מבשלת", פרויקט מיפוי של תבשילי שכונת ג'סי כהן המהווים דלת כניסה ותפאורה לסיפורים אישיים, משפחתיים, שכונתיים. במסגרת האירועים בשכונה יוצגו הסרטים שצילמו אפי ואמיר בבתי תושבים משכונת ג'סי כהן. במקביל יתקיים יריד אוכל של תושבי השכונה. המבשלים שהשתתפו בפרויקט "ג'סי מבשלת" יציעו את התבשילים המיוחדים שלהם בשני ימי האירועים בשכונה.

עוד במסגרת האירועים: הרצאה של סמדר קפלינסקי, אשר יזמה את הפרויקטים "העצמה אתנית", "פיתוח תיירות אתנית" ו"פסטיבלי אוכל אתני בקהילות יהודיות בתפוצות". ההרצאה תתמקד בנסיון להקים קבוצת מבשלות מג'סי כהן שילמדו למנף את המסורות האתניות שלהן לצורך הקמת עסק בקנה מידה קטן.

סיפורי חיים / עידית פורת – במהלך הארועים יוקרן סרט המתעד שולחן עגול שהתקיים במסגרת התערוכה "חילופי חומרים", בה הוצגו תוצרים של נשות הקבוצה שעבדו עם אמניות.

במסגרת הצגת הפרויקט תתקיים סדנת כתיבה פתוחה: מעגל כתיבה שבו ידברו ויכתבו על התחלות חדשות לקראת השנה החדשה. קבוצת הכתיבה בפרויקט ג'סי, "סיפורי חיים: נשים כותבות", בהנחייתה של עידית פורת, מזמינה את תושבי השכונה והקהל הרחב להתארח במעגל הכתיבה- נשים, גברים ומשפחות. אין צורך בניסיון כתיבה קודם, מומלץ להירשם מראש בטלפון 03-5568792 או באי.מייל info@digitalartlab.org.il

במרכז קהילתי לזרוס:

גר 1.1: ג'סי כהן דניאל לנדאו: פרויקט המשלב מופע חי וקולנוע דוקומנטרי ובוחן את יחסי הגומלין בין קהילות מהגרים והחברה אליה היגרו. במסגרת זו תערך סדנא בשיתוף הקהל עם הדגמה של טכניקת בובות הווידיאו .הקהל יקח חלק בכל שלבי היצירה.

באמפי מאחורי מתנ"ס לזרוס יתקיים מופע – מיצב בו יוצגו חלקים מתוך המופע באורך מלא של 'גר 1.1 – ג'סי כהן'. העבודה של לנדאו מתמקדת בתושבים ותיקים יוצאי מדינות ערב ובתושבים חדשים מאתיופיה ומדינות חבר העמים. המופע בהשתתפות תושבי השכונה.

הרצאה / אלי דרמן על רחוב אילת בבת-ים- שיפור תשתיות עירוניות  שיציג את העבודה שנעשית ברחוב אילת בבת-ים כמקרה בוחן להתערבות אדריכלית במרחב העירוני.

הופעה – מסע בין תרבויות / שי פרדו: הסיפור מתחיל בחיים הפסטורליים באתיופיה אותם חווה כילד עם שמחת החיים, במקום בו מושג הזמן מקבל משמעות אחרת, מקום בו אנשים קשובים לטבע המקיף אותם ומנהלים חיי קהילה פורים. וממשיך בסיפור המסע הקשה דרך סודן, החיים במחנה הפליטים והמחירים אותם גבתה. ומסתיים בהתמודדות של הגיבור עם המציאות הישראלית.

"אל העולם הפיזיקלי ובחזרה" סדנה של דידי פייר: במסגרת מפגש פתוח עם המוסיקאי והמתכנת דידי פייר, ייחשף מעגל תופים רובוטי, נשלט על ידי מחשב, ומופעל באמצעות תנועת הגוף ובעזרת חיישני קירבה. המבקרים בסדנה מוזמנים להתנסות ולהעלות רעיונות אותם ניתן יהיה לתכנת במקום. לאחר הסדנה תוצג ההופעה "חיבוק תוף" – בשיתוף רקדנים מלהקת המחול האתיופי "אבבא" של בית שטיינברג, חולון.

המערכת פותחה על ידי דידי פייר ו'רוט-טבת עיצוב חוויה', ומוצגת באדיבות מוזיאון מגדל דוד.

הרצאה על צרכנות נכונה / עומר בללי מעמותת הל"ב- התנועה למלחמה בעוני בישראל .

הרצאה על טיפים להתנהלות כלכלית נכונה / אשר רוזנבלט מעמותת פעמונים.

בקן השומר הצעיר

שמו"צניק החודש / מאיר טאטי וקן השומר הצעיר: "עשרת הדיברות של השומר הצעיר בעקבות שרגא וייל": בעקבות סדנאות גרפיטי בשבלונות שהעביר למדריכי השומר הצעיר. לאחר הסדנה ציירו המדריכים יחד איתו על גבי קירות הקן את עשרת הדיברות של תנועת השומר. במהלך הערב קירות הקן יהיו מוארים וניתן יהיה להתרשם מהעבודה שנעשתה.

סדנאות פתוחות / יאיר רשף: שלט בלון לדים – 500 בלונים יוצרים מסך וידיאו מרחף באויר. המבקרים מוזמנים להעביר מסרים לשכונה על מסך בלומים ענק שייבנו במהלך הסדנה.
Led Throwies – בעזרת מרכיבים והכנה פשוטים, נורות לד צבעוניות יכסו קירות ושטחים שונים ברחבי השכונה.

ארוע יוטיוב בג'סי / יפעת רשף:
באירוע יהפכו כל המשתתפים לדיג'י שינגנו את החומרים האהובים עליהם מתוך יוטיוב. בעזרת מנחת סדנת "יוטיוב בג'סי" יפעת רשף ירכיבו המשתתפים רשימת השמעה שתוקרן ע"ג מסך גדול בשכונה. כל המקדים זוכה! מי שיקדים לשלוח את החומרים האהובים עליו לכתובת האימייל hamoraifat@gmail.com יבטיח לעצמו מקום בפלייליסט!

כמו כן תתקיים במה פתוחה בקן השומר הצעיר בה כולם מוזמנים לשיר, לספר סיפור, לרקוד או לבצע כל דבר אחר בהתאם לכישוריהם. הבמה היא חלק מפרויקט צוותא בשכונות, תיאטרון קהילתי הפועל בשכונה.

עוד יתקיימו בין מוקדי השכונה:

אח גדול קטן / מאיר טאטי – קופסאות ברחבי השכונה שכל אחת  מכילה מסך טלוויזיה קטן, רמקול, מצלמה ומיקרופון. הקופסאות משדרות עבודות וידיאו, חומרים תיעודיים וקטעי וידיאו של תושבים שנעמדו מולם והעבירו דרכן מסר.

קירות גרפיטי ניידים / מאיר טאטי – בעקבות פעולות רבות שערך יחד עם קן ג'סי כהן של השומר הצעיר ביניהן ה-  Kaboom Process, יצירות זמניות, סדרת פעולות שערך יחד עם האמן הדני סורן דאלגרד במסגרתן הוצבו ברחבי השכונה יחד עם ילדי השכונה קירות גרפיטי ניידים.

מעבר מנגן / מיכל בריל ואורית זייתוני עם סטודנטיות משנקר: שרית איסחרוב, אלינור בלום ודנה יון: שיתוף פעולה בין פרויקט ג'סי כהן לשנקר- בית הספר הגבוה להנדסה ועיצוב. הפרויקט יוצב במעבר שבין המרכז המסחרי לגן הסנהדרין על מנת ליצור חוויה נעימה ובטוחה לעוברים ולשבים בין שני האתרים.

ג'סיקיר / קבוצת אמני רחוב מקומיים ממועדון השברולט  שלא מוכנה להזדהות בשמה, עושה את זה חוקי! ומגיעה לשכונת ג'סי כהן כדי לצייר ולהכניס צבע לשכונה.

פעולה מספר 11 / מאיר טאטי יחלק למבקרי הארוע 147 עבודות מקוריות וחתומות שלו.

אופני וידיאו במהלך הארועים יסתובבו אופניים עם מקרן וידיאו ברחבי השכונה. האופניים יעצרו במקומות שונים בשכונה, ויקרינו, באתרים שונים, עבודות וידיאו מתוך התערוכה "חילופי חומרים", אסופות אנימציה באדיבות סינמטק חולון ועבודות אמנות נוספות. העבודה נהגתה על ידי מיכאל קסוס גדליוביץ' ומעין שלף והוצגה לראשונה ב- ARTLV 2009.

התוכניה המלאה
4 תגובות »

 • מקס וג’סי מארחים « הבלוג של חנה הרצמן כתב:

  [...] לכל המידע אודות כל הפעילויות והמופעים לחצו כאן. [...]

 • זוהר כתב:

  בתור אחת שגרה בשכונה בסמיכות למתנ"ס לזרוס אני רוצה להתלונן על הפרוייקט הזה. כל מה שאנחנו שומעים משעות הצהריים זה דפיקות במוח על התופים וכל מיני קטעי מוזיקה (אם אפשר לקרוא לזה כך) שחוזרים על עצמם.. ברגע זה אני שומעת ברקע רעשים מחרידים שנשמעים כמו צחוק אכזרי\קריאה לעזרה?
  בשלב מסוים חשבתי שהיתה על השכונה השתלטות של איזה כת..
  תעשו טובה, אם אתם עושים פה אירועים לפחות שיהיו נורמלים..
  לבינתיים אני שומעת משכניי אך ורק תלונות.
  חג שמח!

 • פרידה מזור כתב:

  לפני כשנה וחצי בהמלצת חברה הצטרפתי לתיאטרון הקהילתי הפועל מטעם מתנס לזרוס ותיאטרון חולון.למרות שיש לי רקע בימתי קיבלתי המון המון כלים והיום אני מוםיעה בצוות השחקנים של ההצגה המוצלחת
  "השכונה שלי".ההצגה בנויה מסצינות המבוססות על זכרונות ילדות של השחקנים.
  הצגה נוסטלגית המתארת טיפוסים מיוחדים בשכונה,הדוור השכונתי שכולם מכירים,מוכר הנפט המיתולוגי.התופרת,השדכנית ועוד. הצגה משעשעת מלווה במוסיקה,אפקטים כנדרש.
  כך גם חזרתי לשכונה שבה גרתי 15 שנה ואני מכירה אנשים רבים וטובים בה.
  אכן,יש גם דברים טובים בג'סי כהן ושווה להגיע ולהתרשם מהפעילויות.
  אני עצמי ביקרתי בסוכות בשני ימי הפעילות שהיו בשכונה.
  התרשמתי מכמה פרוייקטים:סדנת כתיבה עם עידית פורת אשר נותנת רעיונות לכתיבה,מעודדת לכתיבה,ולהבעת רגשות בדרך של מילים..
  ג'סי מבשלת,אהבתי מאד,והרי איך אפשר שלא לאהוב אוכל טוב..מבחר מאכלים מכל העדות,ערב רב של תבשילים שאינך יודע מה לאכול קודם.. כיסונים בוכריים,אושפלו,כרפס בלימון,קציצות דגים,םלפל ממולא,קוסקוס,עוגות ,עוגיות ועוד ועוד..ואני שאוהבת לטעום ,רק טעמתי ..כמעט מכל דבר.. עד שפשוט כבר לא יכולתי..
  הקן של השומר הצעיר שאירגן שירה בציבור,נתן במה לתושבים וילדים,לכל מי שרצה להופיע.. יישר כוח,חבר'ה..
  ההופעה של שי פרדו שהגעתי אליה קצת באיחור,אבל אנחנו רוצים עוד..
  מוזיקה אלקטרונית,שרק התחלנו להתחמם ןהופ… הסתיימה ההופעה…
  כמובן שגם עשינו "בוק" במרכז המסחרי,צילומים של היום וצילומים של פעם.. יופי של רעיון, המשחק "ג'סיקום".. הסלולרי צילצל וכשהרמתי, לא שמעתי כלום
  ושוב צילצל ושוב הרמתי וכלום… נו,טוה ,מישהו אחר יזכה בכרטיסים לימית 2000…
  בקיצור היה נחמד מאד,הרבה פעילויות מענינות ומקווה שגם בשנה הבאה יהיו דברים כאלה מענינים…
  וכל מישקורא מוזמו בתאריך 14/11/11 לתיאטרון חולון להצגה נוספת "השכונה שלי". ראו הוזמנתם!
  פרידה מזור

 • avigail (כותב הפוסט) כתב:

  זוהר היקרה,

  "מקס וג'סי מארחים" היו יומיים של ארועים בהם הצגנו פעולות מתמשכות שאנו מקיימים בשכונה, מיצגי אמנות ומופעים חד פעמיים.
  התופים וקטעי המוסיקה ששמעת היו חלק מסדנה ובהמשך הופעה של המוסיקאי דידי פייר אשר שילבה מוסיקה ניסיונית המופעלת על ידי חיישנים רגישים לקרבה.
  אנחנו מתנצלים אם הפרענו לך ולמשפחתך. כפי שבוודאי ידוע לך ההופעה היתה חלק אחד מרצף ארועים במהלך היומיים.
  התרשמנו כי האורחים שנכחו בהופעה, רובם תושבי השכונה נהנו מאוד.
  נשמח להשתתפותך בארועים ופרויקטים עתידיים אחרים שנקיים בשכונה.

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.