פרויקט חדש בשכונה | ג'סיקום

בחודש אוגוסט יחל בשכונה פרויקט "ג'סיקום"- פרויקט שיכניס לשכונה רשת סלולרית אשר מאפשרת העברת מסרים בתוך קבוצות שונות בצורה אקראית. הרשת תאפשר משחק שמשתמש בתקשורת הסלולרית להעברת מסרים וכן כלי לתקשורת מהירה בתוך קבוצות שונות בשכונה.

הפרויקט יושק ביום שלישי ה-2 באוגוסט החל מ-16:00, בסניף של המרכז לאמנות דיגיטלית בשכונת ג'סי כהן, במרכז המסחרי ברח' התנאים 3, חולון ובו תחל ההרשמה לרשת הסלולרית. באותו ערב בשעה 20:00 תתקיים במרכז לאמנות דיגיטלית (ירמיהו 16, חולון) הרצאתו של דמיטרי קליינר "המניפסט הטלקומוניסטי". ההרצאה תהיה באנגלית.

ג'סיקום הוא הפרק הנוכחי בפרויקט המתמשך Miscommunication Technologies של האמן ומפתח התוכנה דמיטרי קליינר, העובד בשיתוף עם קבוצת "טלקומוניסטן" (Telekommunisten Network).

הפרויקט ממשיך את הגישה של Miscommunication Technologies היוצרת סאטירה שמבוססת על רשתות תקשורת פופולריות. הפרויקט שם דגש על פשטות ואינטראקציה אנושית ולא על תחכום טכנולוגי. העבודות חושפות את היחסים החברתיים המגולמים במבנה האינטרנט והרשתות החברתיות והסלולריות, תוך יצירת פלטפורמות שמתפקדות בצורה מפתיעה ומשעשעת.

בפרויקט ג'סיקום יקימו דמיטרי קליינר, צילה חסין והמרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית שירות תקשורת סלולרית ייעודית לשכונת ג'סי כהן. "דיגיטלית – סניף ג'סי" יהפוך למשך הפרויקט למרכז שירות של ג'סיקום, בדומה למרכזי השירות של חברות הסלולר המוכרות. במקום לשמש כמרכז שירות ומכירות של חברה סלולרית מסחרית, מרכז השירות של ג'סיקום יהווה מרכז הרשמה ל"לקוחות" רשת ג'סיקום.

ברשת ג'סיקום אין שיחות יוצאות, רק שיחות נכנסות. כאשר משתמש ברשת ג'סיקום מקבל שיחה מהמערכת, הוא מחובר מיידית למשתמש אקראי אחר ברשת. בשיחה זו יוכלו המשתתפים להעביר ביניהם מסר שנבחר ע"י המערכת וכן מסרים אישיים (קצרים). זוהי נקודת המוצא ליצירת רשת תקשורת שבה המסרים מועברים ע"י סדרת שיחות בין זוגות משתתפים אקראיים וכן ע"י רשת התקשורת העתיקה בעולם: מפה לאוזן. רשת זו משכללת את משחק הילדים "טלפון שבור".
בשלב ראשון, רשת ג'סיקום תשמש ככלי המרכזי במשחק העברת מסרים שכונתי, שמטרתו הפצת מסרים בין תושבי השכונה (משתמשי הרשת). מסרים אלו יבחרו ע"י המערכת, או ע"י המשתתפים. במסגרת המשחק יוגרלו כרטיסי חיוג בין המשתתפים שיסייעו בהפצת המסרים.
רשת זו מהווה מודל לרשת שבה התקשורת אינה מוגבלת רק לחוגי חברים ידועים מראש. ברשת ג'סיקום התקשורת מתקיימת בין משוחחים אקראיים, המשתפים פעולה כדי להפעיל את הרשת המחברת ביניהם.תגובה אחת »

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.