תערוכה בדיגיטלית- סניף ג'סי

ביום שלישי ה-15.2 בשעה 19:00 יחנך חלל תצוגה חדש של המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית בשכונת ג'סי כהן. בחלל תיפתח תערוכת סיום הפרויקט של הסטודיו לאדריכלות קהילתית של מכון אבני בשכונה.

חמש משפחות השתתפו בסטודיו לאדריכלות קהילתית שהוקם בג'סי כהן, במסגרת פרויקט ג'סי כהן של המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית בחולון.
בתערוכה יוצגו תוכניות לעיצוב מחדש והרחבה של חמש דירות שיכון סטנדרטיות בשכונה. התוכניות נעשו תוך כדי עבודה משותפת עם הדיירים, חלקן תוך התחשבות בתקציב המוגבל שלהם.

הסטודיו הוקם על ידי גיל מועלם דורון בשיתוף האדריכל אסף אשרוב, ואימץ מתודות מחקר ועיצוב מתחומים שונים בהם אנתרופולוגיה עירונית, סוציולוגיה ואמנות. הרעיון הוא בין השאר פרי מחקר הדוקטורט של מועלם דורון בנושא תרבות עירונית, שנעשה באוניברסיטתUCL בלונדון.

במהלך הפרויקט הסטודנטים היו כפופים לרצונות ומאוויים של אנשים בשר ודם, לטוב ולרע. הם למדו שהמשפחה איתה הם עובדים אינה עשויה מקשה אחת והיו צריכים לגשר בין הרצונות השונים. רוב הסטודנטים נדרשו לעמוד בתקציב מוגבל שהוגדר להם מראש על ידי הדיירים, או לנסות להפחית את העלויות כמה שאפשר. הם היו צריכים להתחשב בחוקי התכנון והבניה ובמגבלות של המבנים עצמם, שרובם נבנו בבנייה טרומית.
המרכיבים העיקרים בתערוכה יהיו המגבלות הללו ודרכי ההתמודדות עימן, ההתנגשות בין ערכי עיצוב שונים הבאים לשרת מטרות שונות והאתגר שבעבודה משותפת. בתערוכה יוצגו מודלים קונספטואליים וייצוגים שבנו התושבים והסטודנטים. בנוסף יוקרנו סרטונים שמציגים את הסדנאות השונות ואת תהליכי העבודה.

בנוסף יוצגו שלל העיצובים השונים לדירות הקיימות, מתוכם יוכלו הדיירים לבחור את האופציות לביצוע. לכל דירה נעשו בין שתיים לשש תוכניות. הדיירים יקבלו לידיהם הדמיות של הדירה לאחר השינוי וכן את תוכניות הביצוע, שאיתן יוכלו לגשת לעירייה או לקבלנים.

התערוכה תוצג בין התאריכים ה-15.2-5.3
ימים ג' וה' בין השעות 16:00-20:00 ובימי ו' בין השעות 10:00-14:00
ב"דיגיטלית- סניף ג'סי" רח' התנאים 3, המרכז המסחרי ג'סי כהן, חולון.

בית החלום של ר'

עוד בפתיחה: "טל, מה את רואה?"

פעולת-מיצג שבה האמנית ליאור קריאל מתנסה בחוויה של עיוורון, מובלת ומונחית על ידי טל חנן, המתארת לה מה היא רואה בתערוכה ומשתפת אותה בתובנות שלה.

זוהי פעולתן המשותפת השנייה. הראשונה התקיימה בבימת מיצג ב"פסטיבל זז", נובמבר 2010.
ליאור קריאל היא אמנית וידיאו ומיצג. טל חנן, לשעבר תושבת שכונת ג'סי כהן, לוקחת חלק בקבוצת הכתיבה "סיפורי חיים: נשים כותבות". שיתוף הפעולה ביניהן מתקיים במסגרת הפרויקט "אחת על אחת".


הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.