בקטגוריית חדש בג'סי

»

ביום חמישי ה-31 במאי בשעה 20:00, תיפתח בדיגיטלית – סניף ג'סי תערוכת יחיד של האמנית ורד לבנון פרנטא שאוצר מאיר טאטי. התערוכה תוצג בין התאריכים 31.5.12 – 29.6.12

»

זהות וזיהוי הוא פרויקט של האמנית דפנה שלום.

במרכז המסחרי בשכונה הוקם סטודיו לצילום הפועל כ"תחנת צילום" מקומית לסריקת צילומים היסטוריים ולצילום סטודיו.

זהו פרויקט מתמשך שמטרתו לתעד ולשמר את ההיסטוריה הרחוקה והמתהווה של השכונה.

החל מיום שלישי ה-20 במרץ ועד ה-25 במאי יוצגו צילומים ראשוניים מתוך הפרויקט ב"דיגיטלית- סניף ג'סי"- הגלריה הסמוכה לסטודיו במרכז המסחרי.

הגלריה תהיה פתוחה בימים שני ושלישי בין 20:00-16:00 ובימי שישי בין 14:00-10:00
בערב פסח, יום שישי ה-6 באפריל, ובחג השני, יום שישי ה-13 באפריל, התערוכה תהיה סגורה.

»

החל מה-10 בינואר ועד סוף החודש, ישהו קבוצת אמנים מאוסטריה בשם ווכנקלאוסר בג'סי כהן. ווכנקלאוסר רואים את היצירה האמנותית כפעולה של התערבות בחברה ולא כאקט צורני בלבד.

»

בתחילת החודש ערכו האמנים מאיר טאטי וסורן דאלגרד סדרת פעולות בשכונה. צפו בסרטונים קצרים המתארים את פעולותם.

»

בבית הספר ויצמן נלמדת השנה תוכנית לימודים ייחודית, המתרכזת בג'סי כהן עצמה. לקראת פורים השתתפו התלמידים בפעילות שהיוותה פסק זמן במערך השיעורים הרגיל על מנת לקשט בצורה חווייתית את בית הספר לקראת החג וכן על מנת לעורר את דמיון התלמידים.

»

במסגרת הפרויקט בג'סי כהן, מתארח המרכז לאמנות דיגיטלית בפעילויות פספורט לנוער שמתקיימות בימי שני שכונה.
הפעילות הראשונה התקיימה ב-24.1.

»

כשמונה חודשים מאז תחילתם של המפגשים הקבוצתיים של קבוצת הנשים עם עידית פורת, משתלבות בתהליך שבע אמניות לפרויקט מקביל – "אחת על אחת" – עם כל אחת מהנשים.

המפגשים הדיאדיים (בצמדים) אישה- אמנית מאפשרים העמקה בתכנים האישיים והכרות בלתי אמצעית עם תהליכי יצירה. בסופו של התהליך הדיאדי כל צמד ייצור עבודת אמנות התייחסותית, המנכיחה את הדיאלוג ואת נקודות ההשקה של המפגש המיוחד ביניהן.

»

ביום שני ה- 27.9 בום פם יסגרו את סדרת ההופעות בג'סי כהן. לפניהם יופיעו אנסמבל כלי הנשיפה מרכז שטינברג- במה למוסיקה חיה

»

ביום ראשון ה- 26.9 חוה"מ סוכות תתקיים ההופעה הרביעית בסדרת ההופעות החיות בג'סי כהן. הפעם יופיעו הרכב היידיש כלייזמר הייחודי אוי דיוויז'ן בשיתוף עם מקהלת הגימלאים העולים של מרכז קהילתי לזרוס ומיד אחר כך יופיע צדיק זכריה נגן החליל [זורנה].

»

ביום ה' ה- 5.8 תתקיים הקרנת החוץ הראשונה מבין סדרת ההקרנות בשכונה. בשעה 20:00 תוקרן אסופה בינלאומית של סרטי אנימציה קצרים וב- 20:30 הסרט כנפיים שבורות (ישראל 2002).